Zavlekov - Budětice 2012: 5 - 1

20. 8. 2012

Tento zápas by možná stačilo popsat, z pohledu Budětic, jedním slovem: OSTUDA!

Ale protože chceme informovat i ty, které budětický fotbal zajímá a nemohou se dostat na zápas, přidáváme komentář.

První poločas Budětice vyhráli 1:0 gólem R.Melky. Během prvních 45 minut měli hosté asi 5 dalších gólových šancí a mohly vést 3:0 po poločase a vůbec nikdo by se nemohl divit. Jenže to hostující střelci odmítli a uchovali tak do druhého poločasu pouze jednobrankový náskok. Domácí se do útočné části dostávali jen sporadicky a tak nic nenasvědčovalo tomu, že by Budětice na půdě Zavlekova měly mít nějaký problém.

Jenže ve druhém poločase se začaly dít věci. Budětice z nepochopitelných důvodů přestaly hrát. Útok jako by na hřišti vůbec nebyl, záloha začala dělat chyby a co je nejhorší, obrana měla nezvykle mnoho problémů s pokrytím prostoru, který doslova přepustila (volný) svému soupeři.

K tomu přibyly hloupé a hlavně naprosto zbytečné fauly, neustále se divení nad výroky rozhodčích, tím logická ztráta koncentrace a bylo na problém zaděláno.

Domácí srovnali skóre na 1:1 a začali být o poznání aktivnější než v prvním poločase. Ale i tak bylo utkání po tuto dobu vcelku vyrovnané. Až do 80. minuty. To se na domácího brankáře řítil v samostatném úniku P. Janečka, brankář Zavlekova však své mužstvo opět skvělým zákrokem podržel a tak v té samé minutě, z následného rychlého protiútoku, skórovali domácí.

Co se ale stalo potom je skutečně ostuda a ukazuje to na velmi slabou morální a psychickou stabilitu hráčů Budětic. A to je opravdu nepříjemné zjištění!!!

Zavlekov nám stačil za 10 minut „nasázet“ 4 branky!!! To se opravdu jen tak nevidí.

Alespoň si někteří uvědomí, že každé vítězství se počítá až po 90. minutách a pokud o vítězství nebudu dostatečně bojovat až do konce, vyhrát nemohu, ……mohu ale hloupě prohrát.