Soběšice - Budětice 2012 0 - 2

30. 9. 2012

Začátek zápasu byl po Buděticku – vysoké tempo, rychlé přechody do útoku a tlak na soupeře. To dělalo domácím značné problémy, lacino přicházeli o míče a čekali, co s utkáním udělají Budětice.

První branka přišla ve 30. minutě. Z delší vzdálenosti napřáhl Roman Melka, míč na kluzkém terénu překvapil domácího brankáře a ten tak pomohl hostům k vedení. O dvě minuty později Budětice skórovaly podruhé. Ano, i tentokrát se štěstím. Střelu Ondry Miloty si srazil do brány domácí obránce. 32. minuta 0-2.

Ondra Milota se mohl zapsat mezi střelce podruhé, kdy využil přesnou přihrávku od Romana Melky. Podle rozhodčího však stál v ofsajdu. Podle našeho názoru nikoli (no jak jinak), ale rozhodčí Veverka avizovaný ofsajd odpískat musel. Jinak od zcela férového pomezního rozhodčího. V takovou chvíli by byl zápas rozhodnutý, to se ale nestalo, takže chvilky napětí a nervozity nás teprve čekaly.

I začátek druhého poločasu byl jednoznačně v režii Budětic. Ale bohužel jen začátek. Domácí Soběšice viditelně přidaly na tempu a začaly být pro Budětice vážnou hrozbou. Problémy nám dělal především asi třímetrový útočník Soběšic. Jen zdvojování tohoto hráče pomohlo hostům k tomu, aby se domácí útočník neprosadil.

A ještě jeden moment tady byl. V hlavní roli s Pavlem Touchou. Náš Kouba chce zaútočit na rekord bez obdržené branky (nyní to je již 540 minut) a dělá pro to i nemožné. Konkrétně ve druhém poločase vychytal pohotovým zákrokem gólovou šanci domácích. A to v pravou chvíli. Kontaktní gól by domácím hodně pomohl a Budětice se mohly ještě strachovat o výsledek. Do konce zápasu se ale naštěstí již nic nestalo. Takže si Budětice odváží další důležité body a potvrzují vedení v tabulce.

Světlým momentem byl pro Budětice návrat Zdeňka Frančíka, který byl v záloze hodně vidět. Opakem je zranění Honzy Sehoře. Ten musel po utkání na nepříjemné lékařské ošetření (rovnání zlomeného prstu – au). Přejme mu, ať se zranění hojí a Honza se mezi nás co nejdříve přidá.

Budětice, v tomto zápase, zaslouží pochvalu za bojovnost. Ve druhém poločase ale někteří působili unaveně a nejistě. Pro řadu hráčů je již sezóna dlouhá, především s ohledem na poctivou přípravu před začátkem soutěže. Pauza, která nás příští týden čeká, přichází v tu úplně nejvhodnější dobu. Za týden budeme hrát jen přátelský zápas proti divákům, které tímto zveme a vyzýváme na sobotu ve 14.00 na hřišti v Rábí. Už se na Vás těšíme!!! Pohoštění pro vás připravíme, nadílku si také odnesete :-)