Kvasetice - Budětice 2012 0-0, na PK 5-6

3. 11. 2012

Jak nejlépe pojmenovat dnešní utkání v Kvaseticích? Nuda. Minimálně z pohledu diváka. Domácí od první minuty dávali najevo, že bod jim stačí. Zdržovali hru, nakopávali dlouhé míče a doufali, že se Budětice gólově neprosadí. A to se jim dařilo. Budětice začaly dobře, aktivní hrou, to jim ale bohužel dlouho nevydrželo a brzy se hře Kvasetic přizpůsobily. Přesto měly v prvním poločase mnohem blíž k úvodní brance. Proti byl rozhodčí Lojík, který nepochopitelně neodpískal dva evidentní fauly domácích v PK, nechal domácí zdržovat hru a v neposlední řadě netrestal tvrdé zákroky Kvasetic žlutými kartami. Před koncem první půle dobře zahrál standardní situaci J.Šimáček. Domácím pomohla tyč.

Do druhého poločasu nastoupily Budětice s odhodláním zápas zvrátit ve svůj prospěch. Domácí zcela vyklidili zálohu a vytvořili účinný obranný blok před svým pokutovým územím. Hosté se tento blok snažili překonat, začali útočit i obránci a tak paradoxně měli ve druhém poločase ke gólu blíže domácí. Ti spoléhali na nakopávané, dlouhé centry a nebezpečné úniky, které mohly několikrát skončit gólem.

Brankář Pavel Toucha byl ale na svém místě a několika skvělými zákroky své mužstvo podržel. Ano, ten samý Pavel Toucha, který byl před začátkem sezóny podceňován. Ano, ten samý Pavel Toucha, kterému v tuto chvíli již začíná být IV. třída malá. Ano, ten Pavel Toucha, ze kterého by si všichni mladí měli brát příklad. Příklad z toho, co je to vůle, snaha a poctivá práce při trénincích.

Nepohledný fotbal v Kvaseticích skončil bez branek a tak došlo na pokutové kopy. V nich byli šťastnější budětičtí a odváží si z Kvasetic dva důležité body.

Co se týče hry Budětic, musím pochválit, minimálně za první poločas, celou obranu. Nejvíce vůle po vítězství prokázal kapitán V. Korda, ale i ostatní obránci zaslouží uznání. Střed zálohy rovněž ovládaly Budětice, bohužel útok byl dnes naprosto neefektivní. Ospalý, nepřesný a ničím nebezpečný. Tím v žádném případě nechci naše útočníky odsuzovat. Zkrátka jen špatný den, nic jiného za tím nehledejme.

Rozhodčí by se údajně neměli po zápase komentovat. Snad, aby tyto komentáře nebyly tendenční. Možná ano. Rozhodčí Lojík dnes ale předvedl slabý výkon. Co dodat, věřme, že se mu v dalších zápasech bude dařit lépe.

Doufejme, že poslední domácí utkání s Milčicemi bude, v podání Budětic mnohem, mnohem lepší. Děkujeme divákům, kteří nás opět podpořili ve velkém počtu. Někteří tak trochu „veselí“, ale důležité je, že za námi stále stojí. Ještě jednou a znovu: děkujeme!!!