Budětice 2012 - Pačejov B: 3-2

12. 8. 2012

První mistrovské utkání si zaslouží dlouhý komentář, takže:

Na začátku utkání trochu zkomplikoval situaci Jarda Hozman, který zapomněl zavolat, že přijede později a připravil se tak sám o první mistrovské utkání.

Od první minuty jsme se do soupeře pustili s chutí. V 5. minutě dobře zahrál přímý kop zkušený Venca Korda. V 18. minutě jsme již vedli 2:0 po gólu důrazného Honzy Sekyry.

V tu chvíli se zdálo, že si soupeř z Pačejova odveze pěkný „příděl“. Opak byl ale pravdou. Domácí hráči byli celý zápas viditelně hodně nervózní (z pochopitelných důvodů) a toho hosté dokázali využít. Nutno podotknout, že velmi podivnými a hloupými góly ( z pohledu domácích).

První přišel v 18. minutě, po sporné penaltě. Roman Melka odebral soupeři v pokutovém území čistě míč, při tom došlo ke kontaktu a byla odpískaná penalta. „No co se dá dělat, takových momentů je ve fotbale mnoho a ve 4. třídě to možná bude platit dvojnásob. Zvykejme si“.

Další nešťastný gól přišel již v 31.minutě, kdy nebyl odmáván, hráči signalizovaný, ofsajd. Ten ale s největší pravděpodobností opravdu nebyl, hráči přestali hrát a brankář Martin Novotný solidárně s nimi. Tím dostal gól, na který určitě není pyšný, to jej alespoň „nakoplo“ k dobrému výkonu ve zbytku utkání.

Druhý poločas byl od obou soupeřů nevyrovnaný a nefotbalový. Ze strany domácích ale naštěstím alespoň mimořádně bojovný. Svou roli sehrála jednoznačně lepší fyzická připravenost Budětic.

Od začátku druhé půle pracovala spolehlivě obrana, v záloze a v útoku však nezvykle často chybovaly i takové opory jako je Roman Melka nebo Honza Sekyra, takže bylo štěstí, že Zdeněk Frančík tentokrát neodešel předčasně do kabin, jak jsme u něho zvyklí :-), a držel domácí zálohu ve hře dobrými přihrávkami a přehledem.

Po 45 minutách došly síly klukům, kteří se nemohli plnohodnotně zapojit do přípravy – Davidu Homolkovi a Petru Pařízkovi a záloha tak byla krátce po poločase zcela proměněna. To bylo určitě dobře pro mladé naděje budětického fotbalu, kteří předvedli, že mohou být naší budoucností.

Přestože se Pačejov téměř k ničemu nedostal, málem mohl způsobit malou, budětickou tragédii. Hosté vstřelili gól, který nebyl uznám. Domácí pomezní signalizoval ruku hostů a těžko říct, co by se stalo, kdyby v tu chvíli rozhodčí Mácal nereflektoval na tento pokyn postranního.

To je ale jen spekulace, podstatné je, že se Honza Sekyra trefil v 76. minutě podruhé a tohle vedení jsme si již ve zbytku utkání pohlídali. Zaslouženě. První tři body jsou BUDĚTICKÉ BODY!!!!!!!!!!!!!!

Děkujeme zralým blumám za atraktivní vystoupení, rozhodčímu Mácalovi za zvládnutí těžkého úkolu a především divákům. Těch přišlo téměř 200!!! Někteří se sice vyhnuli vstupnému, ale i tak super a hlavně ať to tak vydrží!!!