Budětice 2012 - Myslív 1:2

13. 10. 2012

Budětice narazily na soupeře a upřímně řečeno silného soupeře. V prvním poločase Budětice nepředvedly nic z toho, čím se mohly pyšnit v předchozích zápasech – hra po zemi, rychlé přechody do útoku a neprostupná obrana. Místo toho jsme viděli spousty nepřesností a chyb domácích. I tak ale všechny gólové šance prvního poločasu byly budětické šance. Dvakrát Petr Janečka (brzy odstoupil kvůli zranění – bohužel, byl do té doby asi nejnebezpečnější hráč Budětic), Honza Sekyra z naprosto ideální pozice a asi ta nevětší šance vůbec, Luboš Fiala z penalty nastřelil jen břevno.

Do druhého poločasu nastoupily Budětice s odhodláním, že se průběh hry změní v jejich prospěch. Se stejným odhodláním ale evidentně nastoupili i myslívští. Jejich hra, především v prostředku hřiště, naznačovala poměrně vysoký nadstandard této soutěže, a na to budětičtí záložníci bohužel neuměli reagovat. V tu úplně nejvhodnější dobu ale přišel pěkný gól Honzy Sekyry v 63. minutě. Ten výkon domácích ovlivnil a ty si začaly vytvářet gólové šance. Buďme ale upřímní, ty šance vytvořil Roman Melka. Bohužel však ani jeden ze svých sólových úniků nedokázal proměnit. To by patrně zápas rozhodlo, možná ano, možná ne. Podstatnější je ale to, že hosté se nevzdali a nezačali nakopávat dlouhé centry do vápna, jak to bývá ve IV.tř. zvykem. Ale naopak trpělivě přehrávali naši zálohu a začali být pro domácí skutečnou hrozbou. První jejich šanci zneškodnil, ještě za stavu 0 -0, pohotovým zákrokem Pavel Toucha. Na druhou, v 69. minutě, po chybách Vaška Kordy a Honzy Šimáčka, už reagovat nestačil. Bohužel ani na tu další, která přišla opět velmi brzy, v 73. minutě, po chybě Jirky Josefíka.

Na šance v tomto utkání jednoznačně zvítězili domácí, na góly nikoli a na předvedenou hru také ne. Nepochybně se již Budětice prezentovaly mnohem lepšími výkony, ale i takový je fotbal a musíme přiznat, že Myslív se předvedl ve velmi dobrém světle. Bohužel ale jenom hráči, nikoli místní „funkcionáři“, kterých byla nepochopitelně plná lavička. I to mohl být jeden z problémů, které později na hřišti vznikly. Neustále protestovali a křičeli na rozhodčího a k tomu jim zdatně pomáhal hostující útočník, provokatér a zdatný diskutér. Hosté ale nebyli jediní, kdo zápas nesmyslně „vyhrotil“. Domácí v průběhu utkání udělali několik tvrdých zákroků. Závěr zápasu raději ani nekomentovat. Domácí Honza Šimáček byl zřejmě vyprovokován hostujícím kapitánem (dle vyjádření pomezního, osobně si to nemyslím), jeho oplácení však nebylo adekvátní a může být rád, že nebyl vyloučen a následně disciplinárně potrestán. Rozhodčí byl v tuto chvíli k domácím benevolentní, to ale později zřejmě vrátil hostům tím, že odpískal konec zápasu 3 minuty před koncem řádné hrací doby.

Na závěr: K zamyšlení je i přístup některých domácích hráčů k utkání. Jsou tady ti, kteří k zápasu přistoupí zodpovědně a připraví se na něj. Jsou ale někteří, kterým je zřejmě toto lhostejné a zachovají se úplně opačně. A to je potom na hřišti vidět. To, že to potom mrzí trenéra, může být v určitém ohledu jen okrajové, ale tihle nezodpovědní by měli brát ohled především na své spoluhráče a kamarády, kterým to už tak lhostejné není.

Branky: 63. Jan Sekyra - 69. Zdeněk Marek, 73. Michal Bláha

Rozhodčí:  Blaheta Josef, ŽK 3:4 , 100 diváků.