Pačejov - Budětice 1:1 PK 3:2

10. 6. 2013

Budětice přijely do Pačejova v roli favorita, alespoň z pohledu postavení v tabulce. Domácí Pačejov byl celý zápas lepším týmem. Hlavně to byl také úplně jiný tým než ten, který hrál v Buděticích na podzim. Již ve čtvrté minutě se dostal do slibné šance domácí útočník, zastaven byl na hranici regulérnosti, rozhodčí Mácal zákrok posoudil jako dovolený.

V 10. minutě mohl, po chybě domácí obrany, jít sám na brankáře P.Janečka. Pačejovský stoper situaci hasil stažením budětického útočníka. Podle pravidel jasná červená karta, bohužel z toho ale nebyla ani žlutá. V tu chvíli nám rozhodčí naznačil, že dnes přesný nebude.

Od té doby Pačejov přehrával Budětické ve všech řadách. Budětice byly v obraně nejisté, v záloze o třídu horší a útok jako by nebyl. Aby komentář nebyl kritický úplně ke všem, tak v brance byl do 81.minuty spolehlivý J.Vinter, v záloze fotbalově působil Z.Frančík, který se po dlouhé léčbě vrací zpět a překvapil všechny, v jaké formě. V útoku projevoval snahu P.Janečka, ale tentokrát mu  citelně chyběl R.Melka, se kterým v posledních utkáních  „trápili“ obrany soupeřů. Je smutné si přiznat, jako hodně Buděticím může ublížit neúčast R.Melky. Ale nejen jeho, v záloze chyběl i D. Homolka, v záloze chyběla bojovnost, rychlost, sehranost, v záloze Budětic chybělo v neděli úplně všechno. Alespoň to, co fungovalo např. v Milčicích. Za zmínku tak stojí pouze přímý kop Z. Frančíka, který bravurně vytěsnil na roh gólman Pačejova.

Druhý poločas byl o něco vyrovnanější. Pačejov byl ale i druhých 45 minut lepší, paradoxně na počet šancí či nebezpečných akcí zřejmě zvítězily Budětice. V 67. minutě rozehrával přímý kop Budětic L.Fiala, tečovaný míč neudržel brankář Pačejova. 0-1. S tímto stavem se Pačejov nechtěl smířit, přesunul všechny síly do útoku a vyrovnání bylo otázkou času. Přišlo v 81. minutě, po hodně kontroverzní situaci. Brankář Budětic J.Vinter neudržel střelu domácích, míč se mu odrazil před brankovou čáru a rozhodčí Mácal k údivu všech (i domácích) daroval Pačejovu branku. Přestože od této situace byl cca. 30 metrů a nemohl ani tušit, jak daleko od brankové čáry míč byl. Možná se mýlíme, ale osobně bych řekl, že rozhodčí může uznat jen branku, u které si je 100% jistý, že skutečně padla. Nic naplat, Pačejov si vyrovnání zasloužil. V nastaveném čase mohly ještě Budětice dát vítězný gól, 100% šanci J.Hozmana zneškodnil neuvěřitelným zákrokem domácí brankář. Bohužel. Šlo se tedy na penalty, výmysl agenta Berbra.

Pokutové kopy Budětice tentokrát nezvládly, již ten první J.Sekyry byl hodně nepřesný, mimo bránu.. Druhý a třetí Budětice proměnily (Fiala, Chmelík), Pak dal naději Buděticím ve třetí sérii brankář J.Vinter, který vychytal domácího kapitána. Ve čtvrté sérii byl bohužel zase úspěšný domácí brankář, proti penaltě Z. Frančíka. Druhý bonusový bod tak zůstal v Pačejově.

Hodnocení:

Vinter-2, Sekyra-2,Paroubek-2, Sehoř-3, Josefík-3, Štěch-3, Pařízek-3 (Chmelík-3), Frančík-2N, Fiala-3, Krippel-3 (Hozman-3), Janečka-2

PAČEJOV B –BUDĚTICE 1 : 1 (0 : 0) PK 3 : 2

Branky: 81.Hora Josef -64.Luboš Fiala. Rozhodčí Roman Mácal, ŽK 0 : 3, diváků 80