Nal. Hory B - Budětice 2012: 1-5

7. 4. 2013

První poločas Budětice sice vyhrály 2:0. Ale při vší úctě k N. Horám B, proti takovému soupeři měl být výsledek i výkon úplně někde jinde. Budětice v prvním poločase navázaly na své špatné výkony z přípravy a to i přes to, že tentokrát hrály téměř v plné sestavě.
Začátek druhého poločasu začal pro hosty slibně, nicméně během asi 5 minut tempo a úroveň hry upadla znovu do podprůměru. Domácí sice ničím nebezpeční nebyli, ale i tak z jediné střeli dokázali skórovat. V 49. minutě K. Kareš prapodivným způsobem doslova odkopl míč z 35 metrů směrem k bráně Budětic a míč k překvapení všech, včetně brankáře M.Novotného, zaplul do branky.
Budětice ale naštěstí žádné překvapení nepřipustily, v 55. minutě přinesl uklidnění gól P.Janečky. V 75. minutě si nahlas řekl o přihrávku Z.Frančík, J.Šimáček ji načasoval naprosto ideálně a bylo to 4:1. Od té chvíle začaly hrát Budětice fotbal, na který byli diváci zvyklí z většiny podzimní části soutěže.
V 80. minutě svým druhým gólem potvrdil P. Janečka svou dobrou jarní formu. Celkový
výsledek mohl sice skončit výrazně vyšším skórem, ale produktivita i snaha Budětic dnes
prostě chyběly.
V prvním poločase lze vyzdvihnout snad jen spolehlivý výkon stopera L.Fialy. Ve druhém
pak byly vzpruhou pro Budětice dva momenty. Tím prvním byl příchod, na jaře často
absentovaného, (z prac. důvodů) J.Šimáčka, který útok hodně oživil. A tím druhým byl
příchod špílmachra Z.Frančíka. Ten nepochybně přinesl do hry patřičný klid a navíc se i
střelecky prosadil.
Každopádně alespoň druhý poločas byl náznakem, že by Budětice mohly navázat na výkony, které na podzim bavily diváky. Jinými slovy průser to nebyl, ale už jsme hráli i lépe.
Poděkování patří (od obou mužstev) V.Hydčicím za poskytnutí velmi dobrého hřiště.

Branky: 49.Kareš Kamil - 9. a 30.Chmelík Zbyněk. 55.a 80. Janečka Petr, 75. Frančík
Rozhodčí:Pena Miroslav ; ŽK:2:3. Diváků 40.

Hodnocení:
Toucha 1, Novotný 3, Fiala 1N, Sehoř 2, Josefík 2, Paroubek 3, Pařízek 2, Homolka 2, Štěch
3, Chmelík 3, Melka 3, Krippel 2, Janečka 2, Šimáček 1, Frančík 1, Pavlík 2
Sekyra 1 za buben :-)

Pozn.: ve známkování některých hráčů je promítnuta i špatná disciplína před zápasem