Hrádek B - Budětice 2012 2:3

22. 4. 2013

Budětice šly do utkání s rezervou Hrádku s odhodláním útočit a výrazněji se gólově prosadit. Tohle ale nebyl Hrádek, který se u nás představil na podzim. Tento jiný Hrádek(podle všeho i trochu posílený o hráče A-týmu) nám byl důstojným soupeřem a rozhodně nepůsobil tak odevzdaně jako na podzim.

Takže naše útočné plány a s tím související rozestavění jsme museli krátce po začátku změnit. To hře Budětic sice pomohlo, ale ne natolik, abychom si vytvořili nějaký trvalejší tlak. Asi v tu nejvíce vhodnou dobu tak přišla chyba domácích, kteří si dali v 27. minutě vlastní gól. Další nadějné situace vytvářel především rychlý R.Melka průniky z levé strany, bohužel bez gólového efektu. V 33. minutě zcela suverénně proměnil O.Milota rychlou akci hostů. V tu chvíli měly Budětice hrát v klidu a potvrdit vedení. Místo toho přišlo opět to, čím jsme se „prezentovali“ v některých podzimních zápasech -hádky, slovní ataky rozhodčího a nekoncentrovanost. Což bylo příčinou dvou důležitých momentů, které následovaly. Tím prvním a očekávaným byl přístup rozhodčího Blahety, který celkem pochopitelně byl ve druhém poločase tak trochu více nakloněn domácím. Tím druhým byla branka v samotném konci prvního poločasu. Ta ale padla spíše po nedorozumění stopera a brankáře Budětic.

Do druhého poločasu již naštěstí Budějice nastoupily koncentrovaněji s tím, že se nesmyslným diskusím směrem k rozhodčímu vyvarují. V tu chvíli se na Hrádek začaly valit Budětické útoky, domácí brankář ale bohužel všechny šance skvěle vychytal. A tak přišel trest. V 52. minutě se z ojedinělého útoku trefil domácí L. Rychtařík. 2-2

Hosté naštěstí zbraně nesložili, obranu Budětic doslova uzavřel J. Sekyra a tak bylo jasné, že se bude hrát spíš na bránu domácích. To by ovšem musely Budětice proměňovat své šance. Jasný faul v PÚ domácích pro změnu „přehlédl“ rozhodčí Blaheta. Celkem ale po právu, přiznejme si to, zrovna mile a přátelsky jsme na něj celý zápas nepůsobili. Naše chyba.

V 68. minutě tak o výhře Budětic rozhodl  P.Janečka, v tomto zápase zřejmě nejlepší hráč Budětic, který proměnil jeden ze svých samostatných úniků. Za předvedenou hru ve druhém poločase si Budětice odvezly 3 body zcela zaslouženě.