Budětice - Kolinec 2:0

18. 5. 2013

Začátky zápasů, obzvláště těch domácích, skoro vždy patřily Buděticím. Ne ale začátek zápasu v Myslívě a ne ani začátek doma s Kolincem.

Celý první poločas byl bez většího počtu šancí na obou stranách. Kolinec dokonce chvílemi působil fotbalověji. Nicméně v 10. minutě se ukázkově prosadil hlavou obránce J.Josefík, po rohovém kopu P.Pařízka. Po střeleném gólu nám začali dělat problémy kvalitní středopolaři Kolince (naštěstí vždy daleko od brány Budětic). Ty několikrát prošli zálohou Budětic a mohli se dostávat k zakončení. Mohli, ale nedostali, J. Sekyra byl prostě všude a kolinecké asi hodně nebavil. Tentokrát dobře podporovaný druhým stoperem J.Sehořem. Šancí sice nebylo v prvním poločase mnoho, ale za zmínku nepochybně stojí chytrá střela od domácího záložníka D. Homolky, kterou bohužel zastavilo břevno. Gólem neskončila ani nebezpečné střela L.Fialy a tak se šlo do kabin při těsném vedení Budětic. 1-0

Druhé poločasy jsou budětickou noční můrou. Tedy byly, alespoň doufejme, že byly. Každopádně tento sobotní byl jiný. Slíbili jsme si, že diváky i sami sebe tentokrát v druhém poločase nezklameme.  Budětice ve druhém poločase jasně dominovaly. Ne nějakým velkým tlakem, ale šancí domácích bylo opravdu hodně. Neúnavný domácí kapitán P.Janečka a také R.Melka byli jen těžko zastavitelní. A tak je jen škoda, že své šance neproměnili a diváky nechali v napětí až do posledních minut. Asi aby se diváci nenudili. Sérii neproměněných šancí utnul až R.Melka v 90. minutě. Roman se ve své šanci z větší vzdálenosti mazácky podíval a vychutnal si kolineckého gólmana technickou střelou. 2-0 pro Budětice

Co je dobré zjištění, konečně začíná fungovat budětická obrana. Minulý týden dokázala dlouho odolávat sérii nakopávaných centrů Myslíva, nyní nepustila kolinecké do jediné šance. To co nás trápilo většinu z jarních utkání teď zafungovalo. Ale pozor, na žádné velké slavení to není. Je potřeba potvrdit, že to není náhodou.

Diváků přišlo na zápas s Kolincem opravdu hodně. Jsou výborní. Všiml si toho i M.Sedlmaier na stránkách šumavanetu, který si dal práci i s krátkou statistikou o návštěvnosti zápasů Budětic. Tohle už není náhoda a řekněme si to upřímně, není to jen o výkonech hráčů. O budětický fotbal se starají skoro všichni. Od pořadatelské služby, přes rodiče hráčů až po atraktivní obsluhu kiosku :-) Tohle všechno táhne diváky na náš fotbal!

Řekli jsme si, že v prvním roce nebudeme mít postupové ambice. No jo, ale koho z nás nenapadne si potichu počítat, kolik že nám to chybí na první místo :-) Bohužel pořád stejně, 5 bodů. :-( Ale jedeme dál, chceme přece především bavit diváky a jak jinak, než dalšími výhrami. Za týden do Milčič jedeme autobusem. Už se na sobotu zase všichni těšíme!!!

Branky: 10. Jiří Josefík, 90. Roman Melka

Rozhodčí: Jiří Petržílka

ŽK 3 : 1, diváků 120.