Budětice 2012 - Plánice 5:1 (3:0)

23. 6. 2013

FK Budětice 2012 – Plánice – 5:1 (3:0)

Budětice se do soupeře pustily pěkně zostra. Již ve 3. minutě zakončil přesně V. Korda. 1:0. Útočné duo Janečka, Korda dělalo Plánici velké problémy. A tak se střídala šance za šancí. Podruhé se Budětice prosadily až gólem P. Janečky z 28. minuty. Skoro celý poločas se odehrával na polovině hostů a domácí předvedli několik velmi pohledných kombinací. Plánice hrozila z ojedinělých brejků, ale o to nebezpečnějších. Stopeři J. Sekyra a L. Fiala toho plánickým útočníkům moc nedovolili a další pokusy hostů likvidoval včasnými výběhy výborný gólman Budětic J. Vinter. V 25. minutě vytasil „ligový“ zákrok při samostatném úniku plánického útočníka, o 10. minut později opět dobře zmenšil střelecký úhel útočníkovi hostů, který svým lobem branku Budětic naštěstí netrefil.

Na druhé straně několikrát pronikl do vápna hostů R. Melka, v šanci se opakovaně ocitli i V. Korda a P. Janečka. Až posledně jmenovaný svou šanci proměnil. V. Korda doslova naservíroval budětickému útočníkovi gólovou přihrávku, před zcela odkrytou branku - 40. minuta a 3:0 pro Budětice.

Do druhého poločasu nastoupili domácí bez větší motivace skóre navyšovat a hra trochu upadla do průměru. O vzrušení se tak starali spíše pláničtí, kteří neunesli svůj nezdar a velmi často se uchylovali k provokativním, ale hlavně i nebezpečným zákrokům. Zcela zbytečně a nepochopitelně.

V 75. minutě protrhl střeleckou smůlu R. Melka a po jedné z mnoha svých individuálních akcí tentokrát mířil přesně, 75. minuta 4:0 pro Budětice. V tu chvíli Budětice zase začaly hrát svoji hru a na plánické se řítil jeden útok za druhým.  Bohužel však s nepřesnými zakončeními a s řadou neproměněných přímých kopů. Hra v této době byla ze strany Budětic až příliš otevřená. V 84. minutě pak předvedl hostující L. Plánička, proč je jedním z nejlepších útočníků naší soutěže. Utekl domácímu obránci, který jej v PÚ zastavil nedovoleně. Sám L. Plánička penaltu suverénně proměnil a korigoval na 4-1.

Diváci se ale dožadovali populárního „bůra“ a nic na plat, fotbal hrajeme hlavně pro diváky, tak jsme jej Plánici museli nadělit. V 85. minutě navýšil na 5-1 svým prvním gólem, v dresu Budětic, D. Homolka a diváci s ním slavili hodně bujaře J

Do konce zápasu další gól již nepadl. A ani nemusel. Pět branek v síti soupeře, to by mělo našim fanouškům stačit.

Před utkáním jsme si slíbili, že budeme hrát kombinační hru již od obrany, s větším vytížením zálohy a to jsme splnili do puntíku. Odehráli jsme zřejmě zatím nejlepší zápas jara. Zálohu tentokrát výborně dirigovali Z. Frančík a P.Pařízek, kteří posílali naše ofenzivní hráče do mnoha šancí. Nově vytvořené útočné duo V. Korda a P. Janečka působí obranám soupeřů značné potíže. A pokud se nic „nepokazí“, mohou se naši diváci těšit na další gólová představení Budětic!

Poslední domácí zápas sehrajeme v pátek od 18.00 proti Kvaseticím, přijďte nás den před budětickou poutí podpořit, hrajeme o druhé místo :-)

Hodnocení:

Jiří Vinter-1N, Paroubek-2 (Krippel-2), Sekyra-1, Fiala-1 (Chmelík-2), Josefík-2, Melka-1, Pařízek-1 (Homolka-1), Štěch-1 (Novák), Frančík-1 (Jindřich Vinter), Korda-1, Janečka-1

Branky : 3. Korda Václav, 28.,40. Janečka Petr, 75. Melka Roman, 85. Homolka David - 84. Plánička Lukáš

Rozhodčí: Bala Petr, ŽK 1 : 4, diváků 100.